Nuotraukų autorius Algirdas Bakas

Japonišku stiliumi dvelkiantis namas poilsiui

Tipinis projektas „Gervė“ – tai pagalbinis pastatas su pirtimi, tinkamas erdviems vaizdingiems sklypams. Pastatas projektuotas kaip vasarnamis porai, su galimybe esant reikalui neaukštoje antresolės erdvėje apnakvindinti du svečius.

Pačiame pastato centre suprojektuota jo širdis – pirties patalpa, kurios krosnis, tarsi židinys, kūrenama iš svetainės ir apšildo aplink ją išsidėsčiusias vidaus erdves. Šalia pirties įkurdintas šviesus vonios kambarys su patogiu erdviu dušu tarnauja kaip SPA zona. Kitose patalpose pakanka vietos ilsėtis, miegoti ir susidėti būtiniausius daiktus. Šilumos siurblys oras-oras numatytas kaip papildomas šildymo būdas, kuomet nekūrenama pirtis.

„Gervė“ visu perimetru yra apjuosta dengta terasa, kuriančia jaukų prieglobstį nuo saulės bei lietaus. Šeimininkams išvykstant, vasarnamis apsaugomas uždarant stumdomas langines. Jas užvėrus, terasos erdvėje susiformuoja uždaras lauko sandėliukas, kuriame gali būti laikomi lauko baldai ir kiti daiktai. Didelis stogo bei terasos plotas ir stumdomos langinės daro šį projektą išskirtiniu ir prabangesniu tiek estetikos, tiek statybos kainos atžvilgiu. Namas medinis karkasinis, suprojektuotas poilsiui visais metų laikais: sienose numatytas 20 cm, stoge 30 cm storio šiltinimo sluoksnis.

Dekoratyvūs „Gervės“ fasadai, terasa bei langinės suprojektuotos iš ilgaamžės, priežiūros nereikalaujančios termomedienos, stogas numatytas iš natūralios spalvos betoninių čerpių.

Autoriai: Guoda Bardauskaitė, Marija Savickienė, Indrė Meidutė, Eglė Židonytė, Rūta Burokaitė

Bendrasis plotas

59,51 m²

Projekto tipas

Techninis projektas

Ketegorija

II, nesudėtingas

Vieta

Molėtai

Data

2021