Aprašymas
Informacija
Užstatymo plotas
Naudingas plotas
77,82 m²
Statinio ilgis
16,50 m su terasa
Statinio plotis
9,35 m su terasa
Pastato aukštis (nuo žemės paviršiaus)
5,26 m
Terasos plotas
63,41 m²
Energinė klasė
neskaičiuota
Paskirtis
pagalbinė ūkio
Data
2021
Architektūra
Tipinis projektas „Perkūno oželis“ – nedidelio pastato projektas, sukurtas lietuviškai vasarai ir galintis tarnauti kaip vasarnamis, sodo, svečių namelis arba studija šalia pagrindinio namo esamoje sodyboje. Nedidelis, tačiau šviesus ir erdvus pastatas gali būti pritaikytas 2-4 asmenų šeimos poilsiui. Dideliais langais į visas keturias puses atsiveriantis statinys ypač tinka vaizdingoms, atviroms, gamtos apsuptoms vietoms.
Medinis karkasinis pastatas pakankamai šiltas naudotis ir šaltuoju metų laiku (sienose numatytas 19 cm, stoge 29 cm storio šiltinimo sluoksnis).
Perkūno oželis yra Lietuvoje gyvenantis paukštis, senovėje laikytas dievo Perkūno palydovu. Apie besiartinančią perkūniją ir audras paukštukas praneša skleisdamas garsą, primenantį ožio bliovimą. „Perkūno oželis“, kaip ir paukštis, padeda išvengti lietaus: visu perimetru jį juosianti dengta terasa leidžia apeiti aplink pastatą nesušlapus. Šiame projekte apsijungia Japonijos ir Skandinavijos medinių pastatų estetika, kurdama unikalų, Lietuvos klimatui ir gamtovaizdžiui pritaikytą pastato charakterį.
Autoriai: Rūna Burokaitė, Indrė Meidutė, Eglė Židonytė, Guoda Bardauskaitė, Marija Savickienė.
Interjeras
Interjero projekte pateikiami techniniai brėžiniai palengvina komunikaciją su statybininkais, visam procesui suteikia aiškumo ir padeda išvengti klaidų. Įsigijus techninį projektą, jums belieka tik malonioji interjero kūrimo dalis – išsirinkti spalvas, konkrečius baldus ir aksesuarus.
Interjero techninį projektą sudaro šie brėžiniai:
- baldų ir pertvarų planas,
- santechnikos taškų planas,
- grindų dangų ir kiekių planas,
- sienų apdailos ir kiekių planas,
- šviestuvų tipų ir valdymo planas,
- el. lizdų planas,
- vidaus durų specifikacijos,
- virtuvės ir vonios kambarių išklotinės.
Projekto sudėtis
Konstruktorių parengtame konstrukcijų projekte matysite esminius pastato konstruktyvinius sprendinius, apkrovų skaičiavimus, mazgus ir brėžinius, užtikrinančius sklandesnes pastato statybas bei stabilumą naudojimo metu. Šio projekto galite neįsigyti, jeigu turite patikimą rangovą, kuris prisiima atsakomybę už konstrukcijų suprojektavimą ir statinio stabilumą.
Gaisrinės saugos dalis būtina norit užtikrinti saugią pastato eksploataciją. Šioje byloje yra apskaičiuoti ir aprašyti visi būtini saugumo reikalavimai ir atstumai, kurie užtikrina priešgaisrinę saugą. Gaisrinė dalis visada pridedama įsigyjant architektūros dalį.
Namo planas
Pastate suprojektuota svetainė, du uždari miegamieji bei ratu apeinamas sanitarinis mazgas (jame numatyta niša skalbimo mašinai ir džiovyklei). Koridoriuje numatyta techninė spinta, kurioje sutilps reikalingi namo eksploatacijai įrenginiai.
„Perkūno oželyje“ numatyta vieta malkinei krosnelei bei oras-oras šildymo sistemai. Miegamuosiuose numatyta vieta elektriniam radiatoriui, dušo patalpoje – elektriniam kilimėliui. Esant poreikiui, pastate galima įsirengti grindinį šildymą (oras-vanduo sistemą).
Klausiate — atsakome
Ką gausiu nusipirkęs projektą?
Nusipirkę pilną projektą gausite 4 bylas:
- architektūros dalį,
- konstrukcijų dalį (mediniam karkasui),
- techninį interjero projektą,
- gaisrinės saugos projektą.
Ar šios apimties užtenka pasistatyti pastatą?
Tokios projekto apimties užtenka pilnai pastatyti pastatą su daline apdaila.
Kokia yra šio projekto statybų kaina?
Skirtingi rangovai gali pateikti statybos kainas besiskiriančias 1,5-2 kartus, tad galutinė statybos kaina priklausys nuo rangovo pasirinkimo ir įvairių jūsų priimamų sprendimų statybų eigoje.
Karkasinių namų gamintoja įmonė „Karkasa“ paskaičiavo karkasinio pastato kainą. Ją galite atsisiųsti čia.
Skydinių namų gamintoja įmonė „More than home“ paskaičiavo skydinio pastato kainą. Ją galite atsisiųsti čia.
Ar galite šiek tiek pakeisti tipinį projektą, kad jis geriau atitiktų mano poreikius?
Mūsų tipiniai projektai yra rengiami labai detaliai, prie jų dirba net keletas skirtingų specialistų: architektas, konstruktorius, interjero projektuotojas. Todėl bet koks pakeitimas projekte mums reiškia dideles laiko sąnaudas ir išaugančią klaidų tikimybę. Dėl to galime pakeisti tik neesmines projekto dalis (išplanavimą, kai nesikeičia fasadai ir laikančios konstrukcijos, minimalūs fasadų pakeitimai).
Kas įeina į techninį interjero projektą?
Techninis interjero projektas labai svarbus įsirenginėjant namą be interjero dizainerio pagalbos. Šiame projekte yra sudėti visi brėžiniai, reikalingi techniškai teisingam interjero projektui. Čia paliekama laisvė kliento vaizduotei, jūs pats pasirinksite apdailos medžiagas, šviestuvus ir baldus, o iš mūsų gausite techninę informaciją, pavyzdžiui kurioje konkrečioje vietoje turi būti sumontuotas valgomojo šiestuvas virš stalo.
Techninėje interjero byloje rasite šiuos brėžinius:
- baldų išdėstymo planas
- santechnikos prietaisų planas su pririšimais
- grindų dangų, sienų ir lubų apdailos planas (su apdailos kiekiais)
- šviestuvų tipų ir valdymo planas
- el. lizdų planas
- aktualios sienų išklotinės (virtuvės, vonios ir pagal poreikį kitų patalpų).
Atkreipiame dėmesį, kad grindų, sienų apdailos bei lubų brėžiniuose yra nurodomas apdailos kiekis ir tipas (pvz. parketlentės, plytelės, apdailinės dailylentės). Konkretūs gaminiai yra specifikuojami tik santechnikos ir apšvietimo, ŠVOK bylų prieduose. Projekte pateikiamos gaminamų baldų schemos bei perkamų baldų (pvz. sofų, stalų) rekomenduojami išmatavimai.
Kas įeina į konstrukcijų projektą?
Į konstrukcijų projektą įeina statyboms reikalinga konstrukcijų dalis. Šioje dalyje rasite pagrindinių apkrovų skaičiavimus, aiškinamąjį raštą, projekto brėžinius, išspęstus komplikuotus konstrukcijų mazgus.
Konstrukcijų projekte rasite šiuos brėžinius:
- polių planas ir armavimo specifikacija
- rostverko planą ir armavimo specifikaciją
- pertvarų pamatų palną ir armavimo specifikaciją
- sienų ir kolonų planą bei detalizuotus kolonų mazgus
- sijų planą
- stogo sijų planą
- stogo gegnių planą
- skersinius pastato pjūvius
- cokolio mazgų detalizaciją
- vitrinų ir langų mazgų detalizaciją
- stogo mazgų detalizaciją
- sienų ir grindų mazgų detalizaciją
Kas įeina į architektūros projektą?
Projekto architektūros byla reikalinga tam, kad statytojas žinotų pagrindinius namo parametrus, apdailos medžiagas, galėtų vizualiai suprasti nam0 išplanavimą, dydį ir tūrį. Architektūros byla apsrendžia visus eksterjero sprendimus.
Šioje byloje rasite brėžinius:
- pertvarų planą,
- baldų planą,
- stogo planą,
- namo fasadų išklotines,
- du pastato pjūvius,
- lauko langų specifikaciją,
- durų specifikaciją,
- eksterjero vizualizacijas.
Kokias formatais ir per kiek laiko gausiu projektą?
Pilną tipinio pastato projektą gausite iš karto atlikę pirkimą. Projekto dalys automatiškai bus atsiųstos į jūsų kompiuterį pdf. formatu.
Esant poreikiui savo klientams siunčiame ir popierinę projekto versiją.
Ar šiam projektui reikalingas statybą leidžiantis dokumentas?
Namelį Kuosa be statybos leidimo galima statyti:
- kitos paskirties vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijų sklypuose (kai sklype jau yra suprojektuotas arba pastatytas gyvenamasis namas),
- rekreacinės paskirties sklypuose (kai sklype jau yra suprojektuotas arba pastatytas poilsio paskirties pastatas),
- žemės ūkio paskirties sklypuose (esamose sodybose arba jei yra patvirtintas ūkininko sodybos vietos parinkimo kaimo plėtros žemėtvarkinis projektas),
- mėgėjų sodų teritorijose.
Tačiau leidimas statyti Kuosą privalomas, jei Jūsų sklypas patenka į bent vieną šių teritorijų:
- kultūros paveldo objekto teritorija ar jo apsaugos zona,
- kultūros paveldo vietovė ar jos apsaugos zona,
- kurortas,
- Kuršių nerija,
- Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorija (jeigu statoma ne sodyboje), sklypui esant 200 metrų atstumu abipus magistralinio dujotiekio vamzdyno ašies
Ar jūs galite parengti statybą leidžiantį dokumentą?
UAB Šilta šiaurė teikia SLD gavimo paslaugą visiems savo projektams.