Apie mus

Vertybės

Tvarumas
Gyvename senų pastatų perpanaudojimo idėjomis - savo biurą esame įsirengę istoriniame stoties pastate. Statant naujai, klientus skatiname pasverti savo vizijas ir projektuotis tik tiek, kiek reikalinga. Tikime medžiu kaip tvaria, atsinaujinančia ateities statybos medžiaga. Turime patirties projektuojant mūrinius, medinius, šiaudų skydų, kanapių betono (hempcrete) pastatus.


Išliekamoji vertė
Mums patinka paprastų, išgrynintų, archetipinių formų pastatai ir gyvi, kokybiški, gražiai senstantys interjerai.


Estetika
Kurdamos namus ir vasarnamius, ieškome šiuolaikinės lietuviškos medinės architektūros tapatumo. Mus žavi seni skandinavų, japonų bei lietuvių mediniai pastatai. Aplinkos estetiką laikome vienu iš kertinių psichologinių poreikių, lygiaverčiu funkcionalumui.


Lėtumas
Visa ko perpildytame pasaulyje geriau nedaryti nieko, nei daryti bet ką. Geros idėjos subrandinimui, kaip ir kūdikio išnešiojimui, reikalingas laikas.


Autentiškumas
Mėgstame ieškoti, eksperimentuoti, todėl projektuodamos neapsiribojame matytais ir patikrintais sprendiniais. Su kiekvienu projektu ieškome naujų formų, derinių ir kuriame individualią, kliento įkvėptą, dvasią.

Švenčionėliai

"Šilta šiaurė" yra Švenčionėliuose įsikūrusios "Miško uosto" kūrybininkų bendruomenės dalis. Drauge su kitų sričių kūrėjais čia propaguojame tvarų, mūsų vertybes ir poreikius atitinkantį gyvenimo būdą. Miestelį laikome prototipu tvaraus gyvenimo idėjoms skleisti: patogus susisiekimas traukiniu leidžia mažiau naudoti automobilį, nedideli atstumai skatina judėti dviračiu ir pėsčiomis, supanti gamta kviečia sveikam laisvalaikio praleidimui, o sparčiai auganti įdomių, kūrybingų žmonių bendruomenė po truputį tampa įrodymu, jog nedidelis miestelis - ideali terpė kokybiškam, subalansuotam ir kūrybingam gyvenimui.


Švenčionėlių architektūrinis identitetas siejamas su geležinkelio infrastruktūros pastatais, nuo kurių prasidėjo miestelio istorija. Tai - geležinkelio stotis, kurioje įsikūręs mūsų biuras, senoji, šiuo metu mūsų bendruomenės apgyvendinta, geležinkelio elektrinė, taip pat vandens bokštas, siurblinė, siaurųjų traukinių depas. Miestelio pakraščiuose gausu apleistų gamyklų, bendrabučių. Visa tai - puiki terpė skleistis kūrėjų fantazijai.